Time Management

18. října 2013 v 17:25 | Scorpio |  Čtenářský denník
Zajímá vás time management, ale nevíte co číst? Nebo máte nějaké knihy přečtené a hledáte další tipy?
Chcete se prostě jen podívat jak organizovat svůj čas?
Zde jsme pro vás vybrali pár knih, které tohle téma úžasně zpracovávají.
Je to tak trochu s odkazem na článek na mém domácím blogu (Buď pánem svého času!).

Allen David

Mít vše hotovo:

jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře

Nestíháte? Přetéká vám kalendář odsouvanými úkoly? Přemýšlíte v noci, na co jste kde zapomněli? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli spíše kladně, tato kniha pro vás bude užitečná. Metoda GTD (Getting Things Done) od Davida Allena za vás samozřejmě práci neudělá. Ukáže vám ale cestu, jak si své úkoly vytřídit a naplánovat tak, abyste jejich plnění zvládali v klidu, bez stresu, a tedy maximálně efektivně.

Tracy Brian:

Snězte tu žábu!

21 rad, jak co v nejkratším čase udělat co nejvíce

Kniha přináší zcela nový pohled na efektivní využití času pomocí 21 jednoduchých, ale zaručených metod, které používají úspěšní lidé po celém světě. Kniha vám ukáže cestu, jak skončit s otálením a udělat více důležitých věcí právě dnes. Změňte způsob svého myšlení a dosáhněte tak svých vytoužených cílů. Užíváním metafory "snězte tu žábu" učí Brian Tracy své čtenáře, jak se zbavit těch nejnáročnějších úkolů a zorganizovat si svůj čas. Neznamená to však splnit více povinností, ale dělat jen ty správné věci. Pouze ty mohou, podle jednoho z největších amerických expertů v oblasti rozvoje lidského potenciálu a osobní efektivity, přinést více úspěchu, peněz, ale také volného času a tím změnit Váš život k lepšímu - jednou provždy!Obálka titulu Mentální mapování
Tony Buzan

Mentální mapování

Svými MIND MAPS (myšlenkovými mapami) zavedl Tony Buzan revoluční systém tvorby poznámek, který může pomoci rozvoji v řadě oblastí života. Praktická příručka ukazuje, jak tento nástroj používat a jak ho využít k rozvoji kreativity, k hledání řešení každodenních problémů, ke stanovování cílů, k sebemotivaci a k motivaci druhých a k tréninku a zlepšení paměti.Kniha osloví zájemce o vlastní osobnostní rozvoj, o rozvoj kreativity, o trénink a zlepšení paměti, o zkvalitnění života.
Samozřejmě bychom tady mohly vypsat další a další knihy, ale myslím, že tito tři autoři jsou skvělí, a najdete u nich co potřebujete. Tony Buzan v dalších knihách zpracovává témata kreativity, paměti, inteligence ... rozhodně stojí za to, si je přečíst.


(Zdroj anotací: http://www.kosmas.cz/)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama